MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 11154269
nr 1115 4269
Fåtölj
Nyrokoko
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 juni 2017
kl 20:39:46
19/6 20:34:46
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.